fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

בלעדי – נמשכת האנדרלמוסיה באגף החינוך בעיריית יבנה

והפעם: שנת הלימודים עומדת להיפתח ללא מנהלת לאגף גני הילדים - המנהלת הוותיקה פרשה; המנהלת החדשה ויתרה; המכרז המזורז לא העמיד עתודה; 3,000 ילדים ב-130 גנים ללא ניהול [] גני ילדים ללא מבוגר אחראי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

פחות משבוע לפתיחת שנת הלימודים והיום נודע ל- hello Yavne ולמאות זוגות הורים מופתעים מאֹד כי גני הילדים בעיר יבנה יפתחו שעריהם ללא מנהלת אגף גני ילדים, וגם ללא ממלא/ת מקום.

עיריית יבנה לא טרחה לעדכן את הציבור בכללו ואת קהילת הורי הגיל הרך בעובדה שהתפקיד המרכזי הזה בקביעת מסלול היסוד בחינוך הילדים הרכים, העומדים לצעוד את צעדיהם הראשונים בעולם הפדגוגי – אינו מאוייש מזה שבועות רבים. ולא רק זאת, אף זאת: אף אחד מנושאי התפקידים הבכירים באגף החינוך לא נראה ולא נשמע מודאג יותר מדי מהמצב הבעייתי ובעל ההשלכות רחוקות הטווח, ובוודאי שאין מי שיוצא מגדרו כדי לעשות משהו בנדון.

אחת פרְשַה, אחת התחרטה

מבדיקה שביצעה מערכת hello Yavne עולה כי רוחמה בן-אליעזר, המנהלת הוותיקה של אגף גני הילדים בעירייה בשמונה השנים האחרונות, הודיעה על פרישתה מהתפקיד במהלך חודשי חופשת הקיץ, לאחר שזכתה בתפקיד ניהולי בכיר באגף החינוך בעיריית ראשון-לציון.

מסתבר, כי על אף שתנאי העסקתה חייבו הודעה מוקדמת בת חודשיים על פרישה, נאותה הנהלת העירייה – אולי בפרץ של אופטימיות מוגזמת שהִנֵה תִימַצֵא לה מחליפה בִּן-לילה – לשחררה מתפקידה באורח מיידי, כך שתוכל לבצע מהלך של חפיפה בתפקידה החדש, טרם פתיחת שנת הלימודים.

גורמים באגף החינוך של העיר דיווחו למערכת האתר, כי לאחר הודעת הפרישה של בן-אליעזר קיימה העירייה מכרז לתפקיד, בהליך מזורז – שלא על-פי ההוראות העדכניות של משרד הפנים, בו זכתה ורד לוי, אשת חינוך מנוסה – ואולם זו הסירה את מועמדותה לפני ימים ספורים, מסיבה לא ברורה – ובכך שבה מערכת החינוך לגיל הרך לעמוד מול שוקת שבורה, ללא הנהלה וללא הנהגה, בתקופה שהיא ממילא מבלבלת וכרוכה בקשיים מרובים.

מכרז מזורז, מינויים עם סימן שאלה

כיום, כאמור, פחות משבוע לפתיחה המתוכננת של שנה"ל, עומדים יותר מ-3,000 תלמידי 130 הגנים בעיר – בהם הגנים החדשים שייפתחו לראשונה השנה וכן גני החינוך המיוחד – בסיטואציה חריגה  במסגרתה מערך חינוכי ראשון במעלה אינו מנוהל על-ידי גורם בכיר ראוי, מצב הנושא בחובו השלכות ומשמעויות פדגוגיות, חברתיות וכלכליות כבדות.

"אנחנו לפני פתיחת שנה ואין מנהלת לגני הילדים", ציינה אם עובדת עירייה, "וזו שערוריה. בהיותי עובדת עירייה אני מודעת למשמעויות הדבר, ולנזקים העלולים להיגרם למערכת בכלל ולציבור התלמידים והמשפחות בפרט".

"כיצד ראש העיר וקברניטיה איפשרו התדרדרות שכזו למערכת חינוך שפעם הייתה מפוארת ומוערכת?", ציינו הורים בפוסטים ברשתות החברתיות, "איך יכול להיות ששנת לימודים כל-כך חשובה ומשמעותית, לאחר משבר החינוך במהלך מגיפת הקורונה שעדיין נמשכת – מגיעה לפתיחתה במצב כזה? איך יתנהל מערך כל-כך סבוך ומורכב בלי הנהלה ראוייה, מי ינהל את התשתיות, מי יוודא שתכניות הלימודים מתבצעות ויוצאות לפועל בהתאם לתכנית משרד החינוך? מי ינהל את ההיבטים החברתיים והמשקיים, את כוח האדם, את גיוס העובדים – הגננות, הסייעות? למי ניתן יהיה לפנות לפתרון בעיות, מי יהיה המבוגר האחראי על אלפי ילדים קטנים?".

גורמים נוספים בעירייה ציינו כי למן הודעתה הראשונה של מנהלת אגף החינוך היוצאת, רות שרעבי, על כוונתה לפרוש לפני כשנתיים – האגף מצוי באנדרלמוסיה ואי-ודאות, הבאות לידי ביטוי גם בחילופי התפקידים לאחרונה בראשות האגף וכן בהנהלת קריית החינוך 'גינסבורג', וגם בשמועות אודות אי-סדרים והפרת נוהלים לכאורה במינויים נוספים לתפקידים בכירים, כמו סגנוּת מִנהלת אגף החינוך, ואחרים.

מערכת hello Yavne תשמח לפרסם את תגובת עיריית יבנה, במידה ותגיע.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית בשירותיו, לטובת שיפורים טכנולוגיים ושדרוגים טכניים ותוכניים [] עם עוקבינו הסליחה, נעדכן כמובן לקראת חידוש הפעילות

קרא עוד »

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »