fbpx

20/01/2022 02:22 יום חמישי

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

דע את זכויותיך בדיני עבודה – דמי חגים [] עו"ד אבי מור-יוסף

הידעתם ש...ההסדר החוקי לגבי תשלום גמול עבודה ביום המנוחה השבועי קיים גם לגבי עבודה ביום חג? [] עו"ד אבי מור-יוסף מסביר ומגן על זכויותיכם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

 [] אבי מור-יוסף, מומחה בדיני עבודה

הזכות לקבל דמי חגים אינה קבועה בחוק. יחד עם זאת, צו הרחבה כללי במשק קובע כי מדובר בזכות לה זכאי כל עובד.

עובד בשכר חודשי מקבל תשלום עבור החגים על-ידי כך שלמעסיק אסור להפחית את השכר החודשי בחודשים בהם יש חגים, על אף השינויים המסויימים בשעות וימי העבודה.

לפי צו ההרחבה הכללי במשק, עובד  שעתי (שמקבל שכרו לפי שעה) זכאי לדמי חג לאחר 3 חודשי עבודה, אם עבד יום לפני החג (ערב חג) ויום אחרי החג.

עובד שנעדר ממקום העבודה יום לפני החג או יום אחרי החג, בהסכמת המעסיק (לדוגמא – אם היה בחופשה שתואמה מול המעסיק או היה בחופשה בשל גשר שהמעסיק החליט עליו), זכאי אף הוא לקבלת דמי חג.

ככלל, הזכאות לקבלת דמי חגים היא בעבור 9 ימי חג : 2 ימי ראש השנה, יום הכיפורים, 2 ימי סוכות, 2 ימי פסח, חג שבועות ויום העצמאות.

הזכאות לקבלת דמי חג לא תהיה לגבי חגים החלים בשבת או לגבי ימים שהעובד ממילא לא מועסק בהם (לדוגמא ימי שישי במקומות עבודה בהם לא עובדים בימי שישי).

קיימים מקומות עבודה וענפים בהם קבועים תנאים טובים יותר לגבי דמי חגים מכוח הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה, לרבות אי-קיום דרישה לעובד שעתי לעבוד לפני ואחרי החג על-מנת לקבל דמי חג.

התשלום עבור דמי חג לכל יום חג צריך להיות בגובה שכר עבודה מלא ליום עבודה רגיל.

בתי הדין לעבודה אישרו בעבר ניהול תובענה ייצוגית נגד מעסיקים שלא שילמו דמי חג כדין לעובדיהם.

לגבי העובדים שכן נאלצים לעבוד בחג, ההסדר החוקי לגבי תשלום גמול עבודה ביום המנוחה השבועי קיים גם לגבי עבודה ביום חג, כך שבעד שעות עבודה רגילות ביום חג זכאי העובד לשכר בשיעור 150% משכר שעה רגילה.

בעד שתי שעות העבודה הנוספות הראשונות ביום חג זכאי עובד לשכר בשיעור של 175% משכר שעה רגילה. ובעד שעות העבודה הנוספות שמעבר לשעתיים הראשונות זכאי עובד לשכר בשיעור של 200% משכר שעה רגילה.

התכנים נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות+דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך-דין.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית בשירותיו, לטובת שיפורים טכנולוגיים ושדרוגים טכניים ותוכניים [] עם עוקבינו הסליחה, נעדכן כמובן לקראת חידוש הפעילות

קרא עוד »

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »