fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

דע את זכויותיך בדיני עבודה: חופשה שנתית/ עו"ד אבי מור-יוסף

כשמתעקשים מול מעסיק לצבור ימי חופשה ולקבל תשלום תמורתם - כדאי לדעת שאם הוא יסכים לבצע פדיון ימי חופשה הוא מסתכן בכך שהעובד יוכל לתבוע אותו בגין אי-מתן חופשה בתשלום במשך תקופה של עד 3 שנים [] כך קובע החוק, ועו"ד מור-יוסף מסביר ומנמק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

עו"ד אבי מור-יוסף [] מומחה בדיני עבודה

מספר ימי החופשה משתנה לפי הוותק ולפי מספר ימי העבודה בשבוע: ב-5 השנים הראשונות זכאי עובד המועסק 6 ימי עבודה בשבוע ל-14 ימי חופשה שנתית, ועובד המועסק 5 ימי עבודה בשבוע ל-12 ימי חופשה שנתית.

בהמשך ההעסקה של העובד כמות ימי החופשה גדלה בהתאם לוותק.

חוק חופשה שנתית קובע את הרף המינימלי לחופשה השנתית. יחד עם זאת, קיימים מקומות עבודה רבים בהם זכאים העובדים למספר ימי חופשה גדולה יותר – מכוח הסכם קיבוצי או צו הרחבה או הסכם עבודה אישי.

תמורה עבור יום חופשה לעובד במשכורת חודשית תחושב לפי שכר העבודה שהעובד היה מקבל בעד אותו פרק זמן אילו לא יצא לחופשה והוסיף לעבוד, כלומר כולל תוספות כגון פרמיות, תוספת ותק ועוד.

לגבי עובד בשכר יומי יש לבצע חישוב של שכר העבודה היומי הממוצע ברבע השנה שקדמה לחופשה (כולל תוספות כגון פרמיות), כאשר ככל שברבע השנה שקדמה לחופשה היו חודשי עבודה לא מלאים, יש לבצע את החישוב לפי רבע השנה המלאה ביותר שבשנה שקדמה לחופשה.

בתי הדין לעבודה אישרו כבר ניהול תובענות ייצוגיות נגד מעסיקים ששילמו לעובדים דמי חופשה ו/או פדיון חופשה רק על-פי שכר הבסיס ללא הכללת רכיבי שכר נוספים כגון פרמיות.

ככלל, לעובד המועסק במשרה חלקית (פחות מ-200 ימי  עבודה בשנה) מספר ימי החופשה השנתית משתנה לפי שיעור המשרה, כאשר מחשבים את שיעור המשרה באופן יחסי ל-200 ימי עבודה בשנה (התוצאה של מספר ימי העבודה בחלוקה ל-200 ימים, כפול מספר ימי החופשה בהתאם לדין).

חובה על המעסיק להציג בתלוש השכר את צבירת ימי החופשה וניצולם. במקרה של מחלוקת, הנטל על המעסיק להוכיח יתרת חופשה שנתית, ובכלל זה חובה עליו לדעת כמה ימי חופשה הוא חייב, כמה נתן, ולהציג פנקס חופשה שניהל עבור העובד.

מטרתו של חוק חופשה שנתית היא לאפשר לעובדים לצאת לחופשה בפועל – ולא לקבל תשלום עבור ימי חופשה שצברו. לכן, מעסיק חייב להוציא את העובד לחופשה בתשלום בפועל, ואינו רשאי לשלם פדיון חופשה במהלך העבודה.

מעסיק המשלם פדיון ימי חופשה במקום להוציא את העובד לחופשה בפועל מסתכן בכך שהעובד יוכל לתבוע אותו בגין אי-מתן חופשה בתשלום במשך תקופה של עד 3 שנים.

 

התכנים נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות-דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם עורך-דין.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית בשירותיו, לטובת שיפורים טכנולוגיים ושדרוגים טכניים ותוכניים [] עם עוקבינו הסליחה, נעדכן כמובן לקראת חידוש הפעילות

קרא עוד »

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »