fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

הורים – אלה הסכומים שתשלמו בשנת הלימודים הקרובה

שרת החינוך בבשורות משמעותיות - הקלת נטל התשלומים: בתי הספר של החגים (חנוכה ופסח) וכן מסגרות 'ניצנים'-צהרונים נכנסו לבסיס התקציב של משרד החינוך; ההורים יקבלו מדי שנה סבסוד בגין השתתפות ילדיהם במסגרות הללו; 300 מיליון שקלים לטובת צמצום הפערים הרגשיים, החברתיים והלימודיים שצברו התלמידים לאורך הקורונה; 200 מיליון שקלים לפעימה הראשונה להעברת מסגרות הגיל הרך לאחריות וסמכות משרד החינוך
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

ועדת החינוך של הכנסת אישרה היום את טבלת תשלומי ההורים לשנת הלימודים הקרובה (תשפ"ב). הטבלה כוללת את כל הפעילויות החינוכיות – בהתאמה לתכנית הלאומית, לפיה מערכת החינוך תפעל בשנה הקרובה ברצף ובשגרה.

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא-ביטון החליטה בשיתוף עם יו"ר הנהגת ההורים הארצית מירום שיף, על הגדלת קרן המלגות לתלמידים בעוד 30 מיליון שקל, כך שהיא תעמוד בשנה הקרובה על 130 מיליון שקל. קרן זו תסייע במימון השירותים החינוכיים (הכוללים, בין היתר: מימון טיולים וציוד לימודי) לתלמידים מרקע כלכלי-חברתי נמוך ולתלמידים שהוריהם נפגעו כלכלית מאירועי הקורונה.

כמו-כן, השרה נענתה לבקשת יו"ר הנהגת ההורים הארצית להפחית את עלות המסיבות הכיתתיות מ-24 שקלים ל-8 שקלים. גם מהלך זה אושר על-ידי ועדת החינוך.

יתר התשלומים (טיולים שנתיים, סיורי של"ח, מסיבות סיום, סל תרבות, השאלת ספרי לימוד, ועד הורים יישובי והנהגת הורים ארצית) יישארו ללא שינוי והם נותרו כפי שהיו טרם פרוץ הקורונה.

לצד אלה תחודש פעילות הוועדה המשרדית שהוקמה בשנת 2019 לשם בחינת מתווה תשלומי ההורים.

במשרד החינוך מציינים כי במסגרת דיוני התקציב הצליחה שרת החינוך להביא בשורה חשובה לציבור ההורים בהקלת נטל התשלומים – בכך שבתי הספר של החגים (חנוכה ופסח) וכן מסגרות 'ניצנים'-צהרונים נכנסו לבסיס התקציב של משרד החינוך.

משמעות המהלך היא שהמסגרות החינוכיות המשלימות יהוו חלק בלתי נפרד משגרת הלימודים השוטפת של מערכת החינוך, וכן מדי שנה יקבלו ההורים סבסוד בגין השתתפות ילדיהם במסגרות הללו.

לצד זאת, שרת החינוך גייסה 300 מיליון שקלים לטובת צמצום הפערים הרגשיים, החברתיים והלימודיים שצברו התלמידים לאורך הקורונה.

תקציב זה יאפשר, בין היתר, לתת לתלמידים תגבור לימודי ומענים רגשיים ממוקדים באופן פרטני או במתכונת קבוצתית.

בנוסף, גוייסו 200 מיליון שקלים נוספים לצורך ביצוע הפעימה הראשונה למסגרות הגיל הרך, במסגרת הסדרת מעמדן הלאומי והעברתן לאחריות וסמכות משרד החינוך. במסגרת תקציב זה יגבש המשרד מנגנון לצורך פיקוח ובקרה אחר המסגרות – בטיחות, ביטחון, תברואה ופדגוגיה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית בשירותיו, לטובת שיפורים טכנולוגיים ושדרוגים טכניים ותוכניים [] עם עוקבינו הסליחה, נעדכן כמובן לקראת חידוש הפעילות

קרא עוד »

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »