fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

מעשה בתות ובהלכות כשרות – מחלוקת בין הרבנות לקונדטוריית אתי'ס

הרבנות נטלה את תעודת הכשרות מ'אתי'ס' בשל מחלוקת בעניין נוהל שטיפת תותים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

בעלי קונדיטוריית 'אתי'ס' ביבנה הודיעו הבוקר בדף הפייסבוק של המגדנייה כי הרבנות הסירה מבית העסק את השגחתה ונטלה ממנה את תעודת הכשרות, בשל עימות בעניין: ניקוי והכנה למכירה של תותי שדה מזן איכותי, אשר נמכרים בקונדיטוריה טריים במיוחד, לאחר שהוקפאו מיד עם קטיפתם ונדרשים להפשרה טבעית טרם הוצאתם למכירה לצרכנים.

העימות בין בעלי הקונדיטוריה לבין הרבנות החל בראשית השבוע, לאחר שמפקח הכשרות האזורי דרש מבעלי העסק לרחוץ ולחטא את התותים במים רותחים ובסבון מיוחד. בעלי העסק התנגדו נחרצות להנחיה זו, והסבירו כי הליך רחצה שכזה יהרוס את הפרי המובחר, ויהפוך את מרקמו לספוגי ורקוב – כך שלא יהיה ראוי לשיווק ולמאכל אדם.

נציג הרבנות ביבנה ביקש לאשר לעסק להעביר את התותים תהליך רחצה דומה – אולם במים קרים, אשר לא יזיקו למרקמו של הפרי, לטריותו ולטעמו.

 

 

אלא שמפקח הכשרות סירב לאשר דרך הכנה זו ועמד על כך שהפרי יחוטא וינוקה במים רותחים, לפי הוראתו. משבעלי העסק הבהירו כי לא יסכימו בשום פנים ואופן לקיים את ההוראה אשר תהרוס את מלאי הפרי שביקשו לשווק, הבהיר להם המפקח כי ייטול מהם את תעודת הכשרות ואף יפעל להפצת פרסומים מצד הרבנות בדבר נטילת הפיקוח מ'אתי'ס'.

וכך אכן, אירע, והיום הודיעו בעלי העסק כי ניטלה מהם תעודת הכשרות בשל העימות והמחלוקת עם הרבנות.

בשיחה עם 'hello Yavne' ציינו בעלי 'אתי'ס' כי לקוחות רבים ונאמנים "הצביעו ברגליים", והמשיכו גם היום לרכוש את מוצרי האיכות של המגדנייה, ובכללם גם לקוחות מקרב הקהילה שומרת הכשרות: "מכירים אותנו, יודעים עד כמה אנחנו אחראיים ומקצועיים ובלתי מתפשרים בעניין האיכות. גם בעניין הכשרות אנו מקפידים – ואולם לא יכול להיות שגחמה של מפקח כשרות, שאיננה מחויבת בהלכה – ולראייה נציג הרבנות העובד מולנו כל העת היה תמים דעים עמנו שניתן לבצע את הניקוי במים קרים – תהרוס את פרנסתנו ותפגע באיכות המוצרים, עד להבאתם למצב שאינם ראויים לשיווק".
עוד הוסיף שי מבעלי אתי'ס כי חייבים לשטוף את התותים במים וסבון ולא במים רותחים כפי שדורש המשגיח ועל כך המחלוקת.

בהודעה ללקוחות בית העסק אשר פרסמו הבעלים, נכתב:
"לקוחות יקרים, כרגע אין לנו תעודת כשרות בשל חילוקי דעות עם הרבנות על השימוש בפרי התות בלבד! חוץ מזה שום דבר לא השתנה. כל חומרי הגלם שלנו כשרים ואנו ממשיכים לייצר על-פי כללי ההלכה!".
https://www.etis.org.il/

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אז מה חשב הרמב"ם על פורנוגרפיה?

מה-17.10 – שמונה שבועות של (גם, בין היתר) שכרון חושים עם הרמב"ם ביבנה – סדרת הרצאות מרתקת על משנתו, בהנחיית פרופ' עמירה ערן, מהמומחיות הגדולות בעולם לתורתו [] המלצותיו לאורח חיים בריא, לצריכה מאוזנת של מוצרים מועילים, לאיזון בין תשוקות סותרות ולטיפוח סקרנות וקשב שכליים [] דעותיו על האדם האידיאלי, המנהיג המעולה וגם על ימות המשיח

קרא עוד »

כשעירייה מאכזבת מתעקשת על נחל אכזב

עיריית יבנה מתעקשת כבר שנים שיהיה לה נחל [] רק שאין לה מושג איך ומה עושים עם זה [] אז התושבים נאלצים להסתפק במיזם סחי מגלומני כושל ומסריח [] "נחל המוות של יבנה!", "פיל לבן ומצחין בלב העיר!"

קרא עוד »

שירן פרץ ו'ווייט סושי'-יבנה מציגים: "השְלֵמוּת היא בחוסר השלמות" – תערוכת צילומים להעלאת מודעות למלחמה בסרטן המעי הגס

1.10, 'ווייט סושי', יבנה [] "לא תמיד קל להיחשף אבל חשוב לקחת סיכונים. פגיעוּת יכולה לגרום לנו לחוש כאב – אבל יכולה גם לעזור לנו לזכות בחיבור"

קרא עוד »