fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

מעשה בתות ובהלכות כשרות – מחלוקת בין הרבנות לקונדטוריית אתי'ס

הרבנות נטלה את תעודת הכשרות מ'אתי'ס' בשל מחלוקת בעניין נוהל שטיפת תותים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

בעלי קונדיטוריית 'אתי'ס' ביבנה הודיעו הבוקר בדף הפייסבוק של המגדנייה כי הרבנות הסירה מבית העסק את השגחתה ונטלה ממנה את תעודת הכשרות, בשל עימות בעניין: ניקוי והכנה למכירה של תותי שדה מזן איכותי, אשר נמכרים בקונדיטוריה טריים במיוחד, לאחר שהוקפאו מיד עם קטיפתם ונדרשים להפשרה טבעית טרם הוצאתם למכירה לצרכנים.

העימות בין בעלי הקונדיטוריה לבין הרבנות החל בראשית השבוע, לאחר שמפקח הכשרות האזורי דרש מבעלי העסק לרחוץ ולחטא את התותים במים רותחים ובסבון מיוחד. בעלי העסק התנגדו נחרצות להנחיה זו, והסבירו כי הליך רחצה שכזה יהרוס את הפרי המובחר, ויהפוך את מרקמו לספוגי ורקוב – כך שלא יהיה ראוי לשיווק ולמאכל אדם.

נציג הרבנות ביבנה ביקש לאשר לעסק להעביר את התותים תהליך רחצה דומה – אולם במים קרים, אשר לא יזיקו למרקמו של הפרי, לטריותו ולטעמו.

 

 

אלא שמפקח הכשרות סירב לאשר דרך הכנה זו ועמד על כך שהפרי יחוטא וינוקה במים רותחים, לפי הוראתו. משבעלי העסק הבהירו כי לא יסכימו בשום פנים ואופן לקיים את ההוראה אשר תהרוס את מלאי הפרי שביקשו לשווק, הבהיר להם המפקח כי ייטול מהם את תעודת הכשרות ואף יפעל להפצת פרסומים מצד הרבנות בדבר נטילת הפיקוח מ'אתי'ס'.

וכך אכן, אירע, והיום הודיעו בעלי העסק כי ניטלה מהם תעודת הכשרות בשל העימות והמחלוקת עם הרבנות.

בשיחה עם 'hello Yavne' ציינו בעלי 'אתי'ס' כי לקוחות רבים ונאמנים "הצביעו ברגליים", והמשיכו גם היום לרכוש את מוצרי האיכות של המגדנייה, ובכללם גם לקוחות מקרב הקהילה שומרת הכשרות: "מכירים אותנו, יודעים עד כמה אנחנו אחראיים ומקצועיים ובלתי מתפשרים בעניין האיכות. גם בעניין הכשרות אנו מקפידים – ואולם לא יכול להיות שגחמה של מפקח כשרות, שאיננה מחויבת בהלכה – ולראייה נציג הרבנות העובד מולנו כל העת היה תמים דעים עמנו שניתן לבצע את הניקוי במים קרים – תהרוס את פרנסתנו ותפגע באיכות המוצרים, עד להבאתם למצב שאינם ראויים לשיווק".
עוד הוסיף שי מבעלי אתי'ס כי חייבים לשטוף את התותים במים וסבון ולא במים רותחים כפי שדורש המשגיח ועל כך המחלוקת.

בהודעה ללקוחות בית העסק אשר פרסמו הבעלים, נכתב:
"לקוחות יקרים, כרגע אין לנו תעודת כשרות בשל חילוקי דעות עם הרבנות על השימוש בפרי התות בלבד! חוץ מזה שום דבר לא השתנה. כל חומרי הגלם שלנו כשרים ואנו ממשיכים לייצר על-פי כללי ההלכה!".
https://www.etis.org.il/

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

הוגש כתב אישום נגד תושב יבנה החשוד בנסיון לרצח

אילן דנינו חשד שאדם פגע מינית בקטינה – ודקר אותו [] הכניס בכוח את הקורבן לרכבו והוביל אותו למגרש חנייה, שם דקר אותו 13 פעמים בפלג גופו העליון [] הנדקר ניצל בזכות עוברי אורח שהזעיקו כוחות הצלה [] "תכנן להמית אדם על רקע השערה לא מבוססת"

קרא עוד »

הרמת כוסית לחג דוחה ציות לחוק

לא, לא מדובר בהלכה חדשה שתיקנו חכמי יבנה לקראת השנה החדשה – עיריית יבנה קיימה לעובדיה אירוע הוקרה לעובדים מצטיינים והרמת כוסית לראש השנה [] לא ברור מדוע, אבל רבים מהם בחרו להחנות את רכביהם במקום האסור בחנייה [] בפיקוח העירוני, העושה מלאכתו באופן מאֹד נחרץ כשמדובר בתושבים המבצעים עבירות חנייה, החליטו לא להשבית את השמחה ולמרות תלונות חוזרות ונשנות למוקד 106 – לא הגיעו לטפל במפגע [] ועל זה נאמר: "וַיִסְעוּ בְּנֵי יִֹשְרַאֵל, וַיְַחַנוּ"

קרא עוד »

אהבה על ארבע

טור האימוץ החדש של 'משפחה על ארבע' – לאוהבי אדם ובעלי חיים [] השבוע מחפשים בית לשנה החדשה עבור קאיה, סטאר ובוֹס – בהצלחה ושנה של אהבה

קרא עוד »