fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

(חינוך) קשה במיוחד

לעיריית יבנה ולקברניטיה יש עניין בלתי פתור עם ילדי החינוך המיוחד [] אחרת איך ניתן להסביר את המאמצים הבלתי מתפשרים להוציאם אל מחוץ לעיר? [] בדקה ה-90 ראש העיר ניאות לשנות החלטתו ולאפשר הרשמתם במוסדות החינוך העירוניים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

הורי תלמידי החינוך המיוחד בעיר יבנה לומדים בימים אלה (שוב) על בשרם ובשר ילדיהם, את טעמו של חינוך מאֹד לא סנטימנטלי ולא ידידותי למשתמש, מבית המדרש של אגף החינוך בעירייה.

ובהיותה של יבנה עיר המושכת עדיין משפחות צעירות מאזור המרכז והשפלה, הרי שמדי שנה מתווספים למועדון המאוכזבים אמהות ואבות רבים העומדים משתאים וכואבים מול אטימותה של מערכת החינוך בעיר ואדריכליה – בהם, כמובן, ראש העיר – בעיקר בכל האמור עם שיבוצי תלמידים לגנים ולבתי הספר.

הורים מבוהלים, ילדים חסרי אונים

את מצעד ההורים המבוהלים מובילים הורי ילדים בעלי צרכים מיוחדים, הזכאים להיכלל במסגרות החינוך המיוחד – זה המשולב במוסדות החינוך הרגיל, וזה הנדרש למסגרות הייחודיות.

גם השנה ניצבו משפחות של ילדים המופנים למתכונת החינוך המיוחד מול שוקת שבורה וחומת האין מוצא בהן מורגל מערך החינוך העירוני מדי שנה – בעת שילדיהם הופנו למוסדות לימודיים מחוץ לעיר, תחת שיקבלו שיבוץ ראוי והולם ואנושי במקום מגוריהם.

משמעות העברת תלמידי החינוך המיוחד תושבי העיר לשבוע לימודים מחוץ ליבנה כבדה במיוחד – הן עבורם והן עבור משפחותיהם.

התלמידים נאלצים להתמודד עם מסגרות מרוחקות שאינן מפיחות בהם ביטחון ותחושת מוגנות ביתית וקהילתית, וכן להסתגל ללוחות זמנים דחוקים במיוחד וקשים להסתגלות, במיוחד בהקשר עם מצבם הנפשי.

המשפחות נאלצות להתמודד עם שינוי משמעותי וטראומטי בסדר יומן, ועם דאגות וחרדות יומיומיות שוטפות ואינסופית באשר לשלום ילדיהן.

כאשר משפחה המתגוררת ביבנה מדרשת לשלוח את ילדיה לסוג של גלות ברחובות או בגדרה או בראשון-לציון – למשך שנים ארוכות של למידה – כל חייהן מתהפכים עליהן.

שלא לדבר על המשפחות החדשות, אשר עברו, נאמר, מראשל"צ ליבנה רק על-מנת לגלות כי עליהן לשוב לראשון מדי יום, בשל הדרמה החדשה שאגף החינוך ולשכת ראש העיר החליטו להמיט עליהן.

אטימות זה כאן

יש לציין כי המשפחות לא נאלצו להמתין ל-1 בספטמבר בכדי לערוך היכרות ולטעום את טעם גסות הלב והאטימות של המערכת היבנאית – שכן הן נתקלו בקשיות העורף כבר בימים אלה ולמעשה מזה שבועות ארוכים – למן היום הקשה בו קיבלו את ההודעה הלקונית המבשרת להן כי ילדיהן מושלכים אל מחוץ לעיר.

פניות אינספור של המשפחות זכו למענה ראשוני לקוני מתבקש, לפיו אין בעיר יבנה מקומות מספיקים לשיבוץ הילדים ולפיכך ובהתאם ללאקונות העצומות הקיימות בחוק החינוך המיוחד, רשאית העירייה להמציא עבור תלמידים אלה פתרונות שיבוץ מחוץ לעיר.

לאחר מענה יבשושי זה, נותרו הפניות הבאות ללא כל מענה, ובקשות להיפגש עם ראש העיר וגורמים אחרים נענו בהקשחת הגוו עוד יותר, ובסירוב.

המשפחות יוצאות למערכה על טובת ילדיהן

בשבוע שעבר, לאחר תחינות וחרדות והצערבות גורמים שונים, ובלחץ התקשורת, חלה תפנית דרמטית בעת שהתקבלה אצל המשפחות בהפתעה הודעה האומרת כי ההחלטה שונתה, וכי לילדיהן נמצא מקום בבתי הספר בעיר – ובכך נמנע המהלך שהיה בלתי אפשרי עבורם ועלול היה לאמלל את חייהם.

יצויין, מליווי פרשות דומות בתקשורת המקומית, וגם באתר זה, כי בכל תחילת שנה העיר יבנה עדה למקרים דומים בשיבוצים קשים ובלתי מתאימים, ורק משפחות אשר יוצאות לקרב מתוך כוונה שלא להרפות עד השגת הטוב ביותר שניתן עבור ילדיהן – זוכות, בחלק מהמקרים, להיענות, וגם זאת בדקה ה-90 טרם פתיחת שערי בתי הספר, ולאחר מלחמות התשה שהותירו אותן עם הלשון בחוץ.

בשורה התחתונה, יש לקוות כי אכן שנת הלימודים תיפתח כסדרה גם עבור קהילה מיוחדת זו, ונראה כי יש להחמיא לקבוצת ההורים הלא שגרתית, אשר התאגדה ונערכה ליציאה למערכה על שלום וטובת ילדיהם, עד שבוטלו הגזירות.

מערכת hello Yavne מאחלת שנה מוצחחת ופורייה לילדים ולמשפחות.

נשמח להביא את תגובת עיריית יבנה, באם תגיע.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית בשירותיו, לטובת שיפורים טכנולוגיים ושדרוגים טכניים ותוכניים [] עם עוקבינו הסליחה, נעדכן כמובן לקראת חידוש הפעילות

קרא עוד »

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »