fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

טרגדיה בסוף השבוע ב'קפלן': יילוד נפטר לאחר לידה קיסרית; היולדת נפטרה זמן קצר לאחר מכן

בת 38, איבדה את הכרתה בעודה בביתה, טרם הגעת מד"א ופינוייה לביה"ח [] 'קפלן': סיבת המוות של השניים איננה ודאית - ייתכן תסחיף מי שפיר; מקרה נדיר וחריג
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

מורן מלכי-נבו, בת 38, היא היולדת שמתה בלילה שבין שישי לשבת בבית-חולים 'קפלן' ברחובות. שעה קלה לפני כן קבע הצוות הרפואי גם את מות היילוד, לאחר שהמאמצים להחייאתו לאחר לידה קיסרית, כשלו.

מלכי-נבו הייתה לבדה בערב שישי בבית, חשה בצירים והתקשרה למוקד מד"א. לאחר שהתבקשה על-ידי המוקדנית לפתוח את הדלת כדי לאפשר לצוות הרפואי להיכנס, היא איבדה את ההכרה.

הצוות רפואי הזעיק כוחות משטרה וכבאות כדי שיפרצו לדירה, ופנו לשכנים בניסיון לאתר את הבעל, שהגיע למקום ופתח את הדלת. האישה נמצאה בפתח הבית כשהיא מחוסרת הכרה ופונתה תוך מאמצי החייאה אל בית החולים.

מנהל חטיבת הנשים והיולדות במרכז הרפואי 'קפלן', פרופסור אלון בן-אריה, מסר: "האישה הובהלה על-ידי מד"א כשהיא כבר במצב אנוש ותוך כדי מאמצי החייאה. לצערנו הרב, למרות הניסיונות לייצב את מצבה ומאמצי החייאה מתקדמים, היא נפטרה הלילה. סיבת הפטירה של האם והיילוד לא ידועה בוודאות, אולם אנו מעריכים כי מדובר בתסחיף מי שפיר, שעלול להתרחש לעיתים רחוקות בהריון. יש לציין כי פטירה של האם והיילוד כתוצאה מתסחיף מי שפיר הינה מקרה נדיר וחריג".

מ'קפלן' נמסר: "אתמול במהלך הערב הובהלה לחדר הטראומה במרכז הרפואי 'קפלן' מקבוצת 'כללית' אישה בהריון בשבוע 38, בת 38 מרחובות, כשהיא במצב אנוש תוך כדי מאמצי החייאה. עם הגעתה לחדר הטראומה בוצע בה ניתוח קיסרי חירום, כאשר מעט לאחר מכן, ולמרות מאמצי הצוות הרפואי, נפטר היילוד.
לצערנו, במהלך הלילה נפטרה גם האם. המטופלת היתה חתומה על כרטיס 'אדי', והמשפחה הסכימה לתרומת רקמות, אשר תתבצע ב'קפלן' ביממה הקרובה. אנו משתתפים בצער המשפחה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »