fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

יבנאים, החיים כבר לא כל-כך ורודים: בקרוב חנייה בכחול-לבן

סערה חדשה בקרב התושבים: ראש העיר גוב-ארי מקדם - ולא בפעם הראשונה - חנייה בתשלום בסימון כחול-לבן ברחבי העיר [] מהלך נוסף להפיכת יבנה לכרך - עם כל הקשיים המתבקשים [] חברי המועצה חזות, שרון וגבאי מתנגדים [] חבר המועצה דורון מלכה: "יוזמה מבורכת לטובת העסקים בעיר" [] להכין את הארנקים - לא, לא לתשלום דמי החנייה - לקנסות!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

"כשהגענו לגור ביבנה, נדהמנו לגלות שאין כאן כזה דבר, חנייה בכחול-לבן בתשלום. הרגשנו כמו ילדים שיוצאים לחופש הגדול: אין כרטיסי חנייה, אין 'סלופארק', אין קנסות ועימותים עם פקחים, חלום", אומר הבוקר תושב בשכונת 'לב יבנה', ומוסיף: "אז עכשיו צריך להתעורר? מישהו גילה גם את הכיס הזה בארנק שלנו?".

נושא החלת נוהל חנייה בתשלום ברחבי העיר אשר נדון בישיבתה האחרונה של מועצת העירייה מעורר מהבוקר סערת רוחות ברשתות החברתיות ובקרב תושבים, פעילים חברתיים וחברי מועצה.

עו"ד רם שרון מציין בפנייה לתושבים:

"באילו אזורים נשלם ובאילו רחובות? האם יחולק 'תו תושב' אשר יקנה הנחה בסכום האגרה לבעלי רכב תושבי העיר, לעומת תושבי חוץ? האם נשלם מהדקה הראשונה, או שתינתן הטבה לשעה או לשעתיים ראשונות חינם? האם יוחרגו חניונים ציבוריים – בהיכל התרבות? בפארק השרון? ברחוב הדוגית? באצטדיון הכדורגל? בהיכל הכדורסל? בסמוך לגן הסנהדרין? בצמוד למתנ"ס נאות שז"ר? בצמוד לתחנות הרכבת?".

והוא מוסיף: "תשובות בהירות ושקופות לכל השאלות הללו (ושאלות נוספות) לא קיבלנו בישיבת מועצת העיר אתמול בערב, ולכן הצבענו (רועי גבאי ואנוכי) נגד התיקון לחוק העזר להעמדת רכב וחנייתו.

ראש העיר הסביר כי מטרת התיקון של חוק העזר היא "להאיץ ולעודד את המסחר על-ידי הסדר תחבורתי אשר יביא לתחלופת רכבים במרכזי מסחר ובמקומות נוספים, בהתאם לצורכי העיר".

היוזמה נכונה, אבל את כל זה היה ראוי לתרגם לתכנית מסודרת ולהציגה בפני מועצת העיר כמסמך מדיניות. אבל במקום שקיפות קיבלנו עמימות.

וזה לא הכל. התיקון לחוק העזר קובע, בין היתר, תעריף של 5 שקלים לשעת חנייה – יקר יותר מערים באזור כמו אשדוד, נס-ציונה, רחובות או גדרה.

 "מחילים חוק עזר המאפשר לראש העיר לקבוע ולשנות בכל עת את הסדרי החנייה בתשלום ברחבי העיר"

בירושלים תושבי העיר לא משלמים אגרת חנייה בשעה הראשונה. בנס-ציונה החנייה בסמוך ל'ישפרו סנטר' היא חינמית לכולם בשעה הראשונה. בערים רבות נוספות ישנן הטבות לבעלי 'תו תושב', ואפילו לאזרחים ותיקים. ומה יהיה ביבנה? לא ברור.

ולא פחות מקומם: התיקון לחוק העזר קובע שביבנה נשלם אגרת חנייה החל מ-7:00 בבוקר. מדוע כל-כך מוקדם? בראשון-לציון מתחילים ב-8:00 בבוקר ובתל-אביב בשעה 9:00.

ראוי היה להציג בפני מועצת העיר תכנית שמגדירה את הרחובות והחניונים הציבוריים בהם נשלם אגרת חנייה – ולקיים בה דיון מקיף; במקום זה מחילים חוק עזר המאפשר לראש העיר לקבוע ולשנות בכל עת את הסדרי החנייה בתשלום ברחבי העיר".

נחשול התגובות של תושבי העיר ובעלי עסקים הולך ומתגבר בשעה האחרונה, ובין היתר נאמר:

"מישהו בלחץ למלא את קופת העירייה לפני שהוא עוזב"; "איך בדיוק זה יעזור לעסקים הקטנים בשכונות? אם צריך לשלם על חניה בלב יבנה אז הלקוחות כבר ימשיכו לרוגובין, קרסו, ג'י"; "יכול להציל רק את קופת העיר, שום דבר טוב אחר לא יצא מזה"; "ככה לא מעודדים קנייה"; "כך לא מקדמים עסקים"; "נטו כדי להעשיר את קופת העירייה!!! אין שום תירוץ אחר!"; "זה נראה כאילו הדאגה פה היא לבעל הנכס, ולא לבעלי העסקים"; "זה נכון וטוב לעיר שגדושה בתושבי חוץ שמגיעים לעיר. וגם אז תושבי העיר מקבלים תו חניה!!! במקרה הזה, זה לא זה ולא זה!".

גם חבר המועצה משה חזות הצביע נגד ההחלטה על חוק העזר בעניין החלת חנייה בתשלום, והוסיף כי החלטה נוספת שנדונה תאסור חניית משאיות מ-5 טון ומעלה ברחבי העיר. העירייה מתכוונת להשקיע כ-4 מיליון שקלים בהקמת חניון לרכבים אלה, במחיר צפוי של 400-600 שקלים עבור מנוי חודשי.

חבר המועצה דורון מלכה, מחזיק תיק עסקים, סינגר על ההחלטה, והבהיר כי לטעמו היא תציל את המסחר בעיר: "אנשים חונים חודשים במרכזי מסחר, אין תחלופת רכבים, זו יוזמה מבורכת", אמר, והוסיף: "הגיע זמן שזה כבר יתחיל לעבוד בגדול. הכוונה היא להחיל חנייה בכחול-לבן בשעה-שעתיים הראשונות בחינם, ובכל מקרה מדובר רק בכמה חניות ולא בכל הרחובות בעיר – רק מסביב למרכזי קניות. והכסף שייכנס מדמי החנייה ינותב למרכז הקניות, לפעולות שיפוץ ואחזקה.

אנשים חונים במשך ימים שלמים בחניות של מרכזי קניות – החנייה מפוצצת, אבל ללקוחות אין מקום חנייה. זה הזוי!

מי שמגיע לפגישה יוכל לחנות שעתיים בחינם, ובמידה והוא מתעכב לא יקרה כלום אם ישלם 5 שקלים לשעה הנוספת. אחרת, בעלי העסקים ימשיכו לשלם שכירות ודמי ניהול וארנונה, ובסוף אין קונים כי הם בוחרים ללכת למקום בו יש עבורם חנייה ייעודית".

מלכה הוסיף כי ההחלטה התקבלה  בשיתוף עם ועדי מרכזי הקניות בעיר, וכי בכל מקרה מדובר בשלב זה בפיילוט, אשר מידת הצלחתו תקבע את הפיכת הנוהל לקבוע.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית בשירותיו, לטובת שיפורים טכנולוגיים ושדרוגים טכניים ותוכניים [] עם עוקבינו הסליחה, נעדכן כמובן לקראת חידוש הפעילות

קרא עוד »

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »