fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

'מחיר למשתכן' – OUT, 'מחיר מטרה' – IN

האם התכנית החדשה לפתרונות דיור עבור זוגות צעירים ומשפרי דיור היא אותה הגברת בשינוי כותרת? [] סביר להניח שכן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

צילום: ארכיון

מועצת מקרקעי ישראל אישרה פה אחד את תכנית 'מחיר מטרה'-2.1, אותה קידם שר הבינוי והשיכון זאב אלקין האמורה להחליף את 'מחיר למשתכן'.  בעיקרה: הנחה ניכרת של עד כ-300 אלף שקלים על דירות לזכאים.

על פי ההחלטה, 60% מכלל מכרזי השיווק של המדינה באזורי הביקוש ועד 65% באזורי פריפריה, יוקצו לדיור בר-השגה עבור זוגות צעירים ומשפרי דיור.

לפי התכנית, שיווק במסלול דיור במחיר מטרה יתבצע בערים בכל רחבי הארץ אשר בתחומן המחיר למ"ר דירתי ממוצע הינו עד 20 אלף שקלים ללא מע"מ, וביישובים המוגדרים במדד כלכלי חברתי 4 ומטה – בהתאם לנתוני רשות המסים הנכונים ליום 31.12.2020.

התכנית לא תחול על יישובים המוגדרים כיישובי יוקרה, בהם מחיר למטר הגבוה מ-20 אלף שקלים.

התחרות בין היזמים אשר ישתתפו במכרזים, תתבצע באופן הבא:

– ייקבע מחיר למ"ר בנוי קבוע וסופי לרוכש דירה, על-פי שמאות. המחיר יצויין במסמכי המכרז. על המחיר שיקבע, תינתן הנחה בגובה 20% ממחיר הדירה, ועד 300 אלף שקלים (השומה ומגבלת ההנחה בסך של 300 אלף שקלים יעודכנו בהתאם לשינוי במדד המחירים לצרכן במהלך אותה שנה, בתוספת 1%).
– הקבלנים שייגשו למכרז יתחרו על המחיר הגבוה ביותר עבור הקרקע, ללא מחיר מינימום, תוך שהם מתחייבים למכור את הדירות שיוקצו עבור 'מחיר מטרה' בהתאם לשיעור ההנחה שנקבע במכרז.
– הזוכה בכל מתחם יהיה מציע הסכום הגבוה ביותר עבור הקרקע. במקרה של מציעים בסכום זהה, יבוצע ביניהם תימחור.
– מכרזי השיווק במסגרת התכנית החדשה יהיו על כלל מכרזי הקרקע של המדינה, ללא מכסה שנתית. – היקף הדירות המיועדות לזכאים יעמוד על 60% מכלל הדירות באזורי ביקוש. באזורים שבהם ערך קרקע ללא פיתוח על-פי הערכת שמאי נמוך מ-100 אלף שקלים, ובאזורי עדיפות לאומית וביישובי מיעוטים, שיעור הדירות המיועדות לזכאים יעמוד על עד 65%.

– בנוסף, תינתן עדיפות מלאה לנכה רתוק – לפי מפתח של דירה אחת לכל 30 דירות, כך שבכל הגרלה יזכה נכה רתוק אחד לפחות.

עוד הורחבו בצורה משמעותית תנאי קבלת הזכאות להשתתפות בתכנית עבור נכים, כך שלדוגמא כל נכה מעל 75% נכות רפואית מגיל 21 יוכל להנפיק תעודת זכאות.

– כמו-כן, אושרה הגדלת הקצאת יחידות דיור לבני מקום: 25% בכל הארץ, 35% באזורי עדיפות לאומית ב' ו-50% באזורי עדיפות לאומית א'.

ביישובי מיעוטים שהינם עד 30 אלף תושבים תינתן הקצאה של 50% לבני מקום, ובסמכות הנהלת רשות מקרקעי ישראל להעלות אחוזים אלה עד 75%.

באזור חיפה והצפון אחוז בני המקום יעמוד על עד 75% באופן קבוע. ביישובים של פחות מ-10 אלף תושבים יהיה ניתן לקבל אישור חריג להקצאה של עד 100% עבור בני המקום.

– זכאי התכנית שיזכו וירכשו דירה באזורי עדיפות לאומית יקבלו מענק קבוע בגובה 40 אלף שקלים.

אישורה של התכנית במועצה תאפשר התחלת שיווק מכרזים לדיור ב'מחיר מטרה 2.1' בהקדם. תוקף אישור התכנית הינו עד 31.12.2025.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית בשירותיו, לטובת שיפורים טכנולוגיים ושדרוגים טכניים ותוכניים [] עם עוקבינו הסליחה, נעדכן כמובן לקראת חידוש הפעילות

קרא עוד »

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »