fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

עורך-דין בכיר בתחום תביעות לשון הרע סירב לייצג את עיריית יבנה בתביעתה נגד התושב קובי יוסוב

ראש עיריית יבנה, צבי גוב-ארי, הגיש לביהמ"ש תביעה על סך 750,000 שקלים | עוה"ד: "אין תקדימים לתביעה כזו נגד תושב, לא בהיבט העילה ולא בהיבט הכספי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

עיריית יבנה פנתה אל אחד מעורכי הדין הבכירים בישראל בתחום תביעות לשון הרע, וביקשה ממנו לייצג את ראש העירייה צבי גוב-ארי בתביעתו נגד תושב העיר, קובי יוסוב, פעיל חברתי מרכזי בקהילה, המותח ביקורת על פעולות העירייה ועל התנהלות ראש העיר, ברשתות החברתיות ופרונטלית מול גוב-ארי.

כך נודע למערכת "hello Yavne.

זה במטה הבחירות שלו ביום הבחירות

עורך הדין האמור סירב לקחת על עצמו את הייצוג בתיק, וציין כי סיכויי ההצלחה של התביעה  קלושים – בין היתר בשל סכום הפיצוי המוגזם שנתבע, וכן משום שהוא בספק לגבי השאלה האם קיימים תקדימים הולמים לפסיקה מן הטעמים שצוינו בתביעה. לאחר הסירוב האמור נמסר לבסוף ייצוג העירייה וראש העיר בידי עו"ד רועי שעיה, אשר הגיש לבית משפט השלום בראשון-לציון תביעת לשון הרע על סך 750,000 שקלים. עילת התביעה, כפי שמופיעה בכתב התביעה, הינה התנכלות לראש העיר בצורה חריגה ביותר, ופרסום פוסטים "בוטים, משפילים ומבזים נגד ראש העיר" ברשת 'פייסבוק'.

גוב-ארי ויוסוב. ייפגשו בבית המשפט? | צילום: ארכיון

בכתב התביעה נטען: "הנתבע, תושב יבנה, בעל רקע עברייני, החליט להטיל מורא ופחד על ראש העיר באמצעות אמצעי לחץ שונים ופרסום לשון הרע בוטה ופוגעני במיוחד, כמעט על בסיס יומי, תוך פרסום הדברים באופן אגרסיבי ואינטנסיבי ושיתופם בקבוצות רבות ברשת החברתית, במטרה שפרסומים אלה יחלחלו לתושבי העיר יבנה ובסופו של דבר הם יאמינו למעשיות שמפרסם הנתבע כנגד ראש העיר". עוד נכתב: "הנתבע החליט "לעבוד" בעשיית "שיימינג" יזום וסידרתי, בוטה ומבזה נגד העיריה, עובדיה ונבחריה, כאשר מרבית האש מופנית כלפי ראש העיר עצמו. פרסומים אלה עולים כדי פרסום לשון הרע, השחרת העירייה והעומד בראשה, והפרסומים נעדרים כל ערך אינפורמטיבי או חדשותי. יצוין כי הנתבע קיבל התראה להפסיק עם מעשיו ו/או פרסומיו המבזים כנגד ראש העיר, התראה שלא זכתה לתגובה, והנתבע אף המשיך במעשיו". עו"ד שעיה הזדרז ופרסם בדף הפייסבוק של משרדו את דבר הגשת התביעה ותוכנה, תחת ההשטאגים: #שמעצבנים את ראש העיר, #מגינים גם על ראשי ערים.

קצת רקע: יוסוב היה עד לפני כשנה וחצי מקורב ביותר לראש העיר גוב-ארי, ואף תמך בו וביצע עבורו פעולות תמיכה ושכנוע במערכת הבחירות המוניציפלית האחרונה, לקראת יום הבחירות שחל ב-30 באוקטובר 2018. בין השניים שררו יחסי אמון וקרבה ידועים, וגוב-ארי שיתף ונעזר ביכולות החברתיות של יוסוב ובמידע שסיפק לו לכל אורך הקמפיין, ולאחריו, עם כניסתו מחדש ללשכתו. לאחר שראש העיר נבחר מחדש לכהונה נוספת, החל להיבקע הנתק בין השניים, בשל ביקורת שמתח יוסוב על פעולות העירייה וראש העיר ועל החלטות שונות, אשר לטעמו פגעו בזכויות התושבים וגרמו להם עוול ונזק.

יוסוב, יליד יבנה ובן למשפחה ממקימי העיר, נחשב בעיני רבים כנציג של תושביה ונסמך על קשריו הענפים בה, ועל תגובות התמיכה האוהדות שהוא מקבל מתושבים לכל אורך דרכו הציבורית-קהילתית. לדבריו, הביקורת שמתח ועדיין על ראש העיר ועושי דברו בעיריית יבנה הינה ביקורת לגיטימית וראוייה, עניינית, וכזו אשר קוראת לדברים בשמם. "אני לא איש של אחד בפה ואחד בלב", אמר יוסוב ל'hello Yavne', והוסיף בתגובתו: "זה עוד שפל נוסף לראש העיר צבי גוב-ארי. את כתב התביעה הוא דאג קודם-כל לפרסם, גם באמצעות עורך-דינו, וגם בתקשורת – לפני שנמסר לידיי. זהו עוד ניסיון להשתיק את תושבי העיר אשר נטלתי על עצמי להשמיע את קולם. שום ניסיון של השתקה מצד גוב-ארי לא יעזור לו. אני אמשיך לפעול ולהעביר ביקורת על ראש העיר, קשה ככל שתהיה. הגיע הזמן שלו להתבגר ולהתגבר על כך".

בפוסט עם תצלום של יוסוב מחובק עם ראש העיר בימים טובים יותר, שפרסם יוסוב בדף הפייסבוק, הוא ציין: "תמונה מהימים שלא הייתה לו בעיה עם "הרקע העברייני" שלי".

יוסוב וגוב-ארי במטה הבחירות, פעם, ב-2018 | צילום: פרטי

דובר עיריית יבנה מסר בתגובה: "הפסק מניפולציות, לך רק ישר!".

מערכת 'hello Yavne' מבהירה כי היא מכירה רק את הדרך ישר.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית בשירותיו, לטובת שיפורים טכנולוגיים ושדרוגים טכניים ותוכניים [] עם עוקבינו הסליחה, נעדכן כמובן לקראת חידוש הפעילות

קרא עוד »

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »