fbpx

25/11/2021 11:30 יום חמישי

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

עיריית יבנה: טכנולוגיות חדשות ב-10 מיליון שקלים בניסיון לשפר את השירות לתושב

העירייה סירבה משום-מה לפרסם את עלות ההשקעה בתהליך ואת מקורות המימון; מומחים בתחום ה-IT מעריכים: כ-10 מיליון שקלים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

בחודשים האחרונים מוביל מנהל אגף מערכות מידע ומחשוב בעיריית יבנה, יהודה ינאי, תהליך חוצה ארגון, לשיפור ושדרוג מערכות המידע והטכנולוגיה בעירייה ובמוסדותיה. 
ינאי הצטרף לעירייה לפני כשנה ושימש בעברו כמנהל מערכת IT בחברת 'אסם נסטלה' במשך למעלה מארבע עשורים, הקים את מערכות המחשוב והמפעלים של החברה בארץ ובעולם, ייסד את מרכז שירות הלקוחות של החברה, מטה 'אסם' בשוהם, ועוד.
"נמצאים בעיצומו של תהליך לשיפור מערך השירות. ראש העיר התווה וקבע". ינאי [] צילום: באדיבות עיריית יבנה

במסגרת הפעילות המתמשכת לשיפור השירותים הטכנולוגיים ופיתוח מערכות המיחשוב העירוניות מובילינאי את התכנית הרב-שנתית אשר אושרה על-ידי ראש העיר, צבי גוב-ארי. בחודשים האחרונים, בהובלתו של ינאי, מתבצעת עבודה יסודית ושיטתית להתאמת מערכות המחשוב המשתנות באופן תדיר על רקע ההתפתחות הטכנולוגית הכלל עולמית.

העירייה סירבה משום-מה לפרסם את עלות ההשקעה בתהליך ואת מקורות המימון; מומחים בתחום ה-IT מעריכים: כ-10 מיליון שקלים.

מערכות מיחשוב חדשות במוסדות החינוך

במסגרת התכנית הרב-שנתית, ישודרגו כלל תשתיות המיחשוב בבתי הספר היסודיים והעל-יסודיים, ובין היתר יוחלף ציוד ישן, כגון מקרנים ומחשבים, ויותאמו יחידות הגישה לצוותי ההוראה, תוך גמישות ושיפור חוויית השימוש של התלמידים. בנוסף, יותקנו במוסדות החינוך מחשבים ניידים חדשים. יישום התכנית בבתי הספר נועד להתאים את הכלים הטכנולוגיים לצרכים המשתנים, במיוחד בתקופה זו של משבר הקורונה.

רציפות תפקודית בשגרה ובחירום

במטרה להבטיח רציפות תפקודית של המערכת העירונית ומערכות המידע בה, אישר ראש העיר תכנית מיוחדת והיערכות למתן מענה רציף של יחידות המחשוב כך שניתן יהיה בשעת חירום להבטיח כי המערכות ימשיכו לתפקד כבשגרה. לצורך כך יוקמו שני חדרים ייעודיים שייתנו מענה וגיבוי לכלל מערכת התקשוב העירוניות.

שיפור השירות הדיגיטלי לתושב

כחלק משיפור השירות לתושב והגברת השימושים בכלים הדיגיטליים בתקופת הקורונה, ממשיכה העירייה בביצוע התאמות הנדרשות ומעבר לשירות דיגיטלי. מערכת 'גלאסיקס' פותחה בישראל כמרכזיה רב-ערוצית המתקדמת מסוגה, באמצעותה יכולים נציגי השירות  לנהל תקשורת אינטראקטיבית במגוון ערוצים ובכל הפלטפורמות. הדגש המרכזי יושם על שיפור הקשר בין התושב למרכז השליטה העירוני (106) בכל אמצעי המדיה הקיימים, מעקב אחר הפנייה, מידע ועדכונים לתושב, אפשרות לקיום שיחת צ'ט עם נציג שירות (מוקדן), אפשרות פנייה באמצעים דיגיטליים חדשים כגון וואטסאפ, פייסבוק, אינסטגרם, SMS ועוד. הדבר יאפשר מתן תגובה מהירה ואפשרות מעקב של התושב, חיזוק הקשר והבנת הצרכים של תושבי העיר.

מערכות טלפוניה ותשתיות תקשורת

עיריית יבנה השלימה פרויקט לשדרוג והחלפת מערך תשתיות התקשורת, המרכזייה, טלפוניה  ומוקד במערכות טלפונית IP חדישות ומערכת מתקדמת לניהול מוקד של חברת Avaya . הפרויקט הינו חלק ממהלך לשיפור מערך התקשורת ולשיפור השירות לתושבים. המערכת מאפשרת לנציג העירייה קבלת מידע מקדים על סוג הפנייה, אפשרות לצ'אט, חייגן אוטומטי על-פי רשימות שהוזנו למערכת, פונקציית Call Back וניתוב שיחות.

יהודה ינאי, מנהל אגף מערכות מידע ומחשוב בעיריית יבנה: "אנו נמצאים בעיצומו של תהליך לשיפור מערך השירות הטכנולוגי המותאם לצרכים העכשוויים והמשתנים כל העת. ראש העיר, צבי גוב-ארי התווה את הדרך וקבע את היעדים, בראשם התאמת מערכות התקשורת והמחשוב במוסדות החינוך, שיפור הקשר והממשק של התושב עם יחידות העירייה".

ראש העיר: "המערכות החדשות יספקו תשתית מתקדמת לשנים הבאות תוך התאמת המערכות לצרכים המשתנים ומתן חוויית שירות טובה ויעילה יותר לתושבים בשגרה ובחירום. ההשקעות שביצענו יאפשרו לעיר הובלה בשירותי התקשורת שהם הבסיס לעיר חכמה בעידן של תעבורת רשת מאסיבית, לימודים ועבודה מרחוק, פיתוח יישומים חכמים וסיבים אופטיים. תודתי והערכתי נתונה למנהל האגף, מר יהודה ינאי המוביל את הפרויקטים הללו במסירות ובמקצועיות הנדרשת, וכן לצוות האגף המסור הפועל לשיפור רמת השירותים העירוניים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית בשירותיו, לטובת שיפורים טכנולוגיים ושדרוגים טכניים ותוכניים [] עם עוקבינו הסליחה, נעדכן כמובן לקראת חידוש הפעילות

קרא עוד »

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »