fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

ראש העיר נתן, ראש העיר לקח, ראש העיר נתן, ראש העיר ייקח?

ומה הוא שכח לציין?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

"מה אתה רוצה ממני, מה?", שר חנן בן-ארי הנשגב, בספק טרונייה ספק בירור מאֹד אקטואלי ערב יום הכיפורים, עם היושב במרומים.

לעיתים נשאלת השאלה הזו גם באשר לעניינים טריוויאליים ובנאליים בהרבה – כמו למשל האם מותר להשתמש בפארקים ציבוריים נאים ברחבי העיר לטובת אירועים פרטיים בשטחם הציבורי, או שמא הם מיועדים לראותם בלבד.

רק לפני כחודש הצטלם ראש העיר, צבי גוב-ארי, בשערי פארק השרון המחודש והזמין את תושבי יבנה להגיע וליהנות מהפלא החדש שהיה כבוי עת ארוכה.

אלא שלפני יומיים הודיע אותו גוב-ארי ממש, כי על רקע סביבת הקורונה בה המדינה מתנהלת, וגם על-מנת שמור את שכיות החמדה ייצוגיות – הוא אוסר כליל על קיום אירועים פרטיים בפארק הסנהדרין בפרט ובפארקים העירוניים בכלל.

היום, למרבה ההפתעה, נראה כי נמלך בדעתו והודיע כי לא רק שהוא מתיר קיום אירועים מסוג זה בשטחי הפארקים – אלא אף משתתף בשמחת החוגגים ימי הולדת ושמחות אחרות.

בהודעה מצויירת ובאווירת הימים הטובים שכולנו מקווים שיגיעו לאחר הימים הנוראים, מציין ראש העיר כטוב עליו ליבו:

חוגגים יום הולדת – מזל טוב 🎂🎁🎊🎈

פארק הסנהדרין עומד לרווחתכם לקיום ימי הולדת🎁

👈 ניתן לקיים פעילות בימים ראשון-שישי (עד כניסת שבת) אך חשוב לשמור על הכללים הבאים:

🚯 יש לשמור על הניקיון, לאסוף אשפה ולפנותה משטח הפארק בתום האירוע.

📛 אין להציב מתקנים מתנפחים בשטח הפארק.

🔊 השמעת מוסיקה בהתאם להגדרות חוק העזר העירוני בשעות המותרות בלבד (עד 23:00). חל איסור הפעלת רמקולים בעוצמה גבוהה.

⚡ אין להתחבר למערכות הגן, לרבות מערכות מים, חשמל, תאורה וכו'.

☣ במקרה פגיעה כתוצאה מהפעלות למיניהם, האחריות תחול על בעלי האירוע בלבד.

לתשומת לבכם:

✅ אין צורך בהגשת בקשה לקיום ימי הולדת.

✅ בימים בהם מתקיימים בפארק הסנהדרין אירועים עירוניים לא ניתן לקיים אירוע פרטי. מומלץ להתעדכן מבעוד מועד באתר העירוני ובמרכז השליטה 106".

מי שקיבל את הרושם כי היפוך ההחלטה הינו אכן תוצאה של  רוח יום הסליחות הממשמש ובא – ובכן, נתקן: מה שראש העיר שכח לציין הוא כי היפוך הגזֵירה בא כתוצאה מפנייתו של חבר המועצה רועי גבאי אליו מייד עם צאת ההודעה בדבר האיסור – בו הבהיר לו כי המדובר בהחלטה מנוגדת לחוק ולנוהלי העיר:

"הופתעתי לשמוע כי "הנהלת העיר החליטה כי עקב התפשטות נגיף הקורונה ומצב התחלואה בעירנו, עד להודעה חדשה חל איסור ביצוע אירועים פרטיים בשטחים ציבוריים", לפי מכתבו של מנהל אגף שפ"ע.

החלטה זו טומנת בחובה מספר קשיים, כפי שאפרט להלן:

  1. מדובר בהחלטה שלא יכולה להתקבל רק על דעת "הנהלת העיר", אלא דורשת שינוי חוק עזר עירוני, ועל כן הסמכות לכך נתונה בידי מועצת העיר;
  2. בחלק מן המקרים, הציבור מבקש לקיים אירועים בשטחים ציבוריים-פתוחים, ולא בשטחים פרטיים-סגורים, דווקא בשל החשש מהתפשטות נגיף הקורונה, ועל כן דווקא בשל מצב התחלואה בעיר צריכה להיות הנכונות לאפשר זאת, כמובן תחת ובמסגרת המגבלות הקיימות בכלל המדינה;
  3. לא ברור האיסור על אירועים מסוג זה, בעוד שאירועים באמפי-יבנה ממשיכים להתקיים (וטוב שכך, כל עוד הם במסגרת המגבלות הקיימות בכלל המדינה), קל וחומר שעה שאירועים אלה הם בהכרח קטנים ומצומצמים יותר.
  4. לא ברור מדוע מדובר באיסור גורף שלא מתייחס לכמות משתתפים, אופי פעילות ואופי מפגשים, וכיצד בכלל ניתן להבחין בין מפגשים מסוגים שונים. לצורך הדוגמא מדוע לאסור כינוס של מספר משפחות או ילדים מאותו גן במרחב ציבורי פתוח?

אבקש לבטל את ההנחייה הזו לאלתר, להימנע מחלוקת קנסות בעניין זה ולכל הפחות להביאה לדיון בשולחן מועצת העיר.

לטיפולך המיידי אודה".

מה שעוד שכח גוב-ארי לציין בהודעתו המתקנת והמיטיבה, הוא כי הלשון בה נקט מול התושבים בהודעה זו, שונה בתכלית השינוי מהלשון בה נקט בהודעת כניעתו לדרישת גבאי, בין היתר:

"…מדובר אמנם בפארק ציבורי אולם לא ניתן להופכו לאולם אירועים…באשר לסמכות להחליט על סגירה או שימוש במרחבים ציבוריים, סמכות זו בלעדית של הח"מ (ראש העיר יבנה, צבי גוב-ארי. hello Yavne) או מי שהוסמך לכך מטעמי".

בסיכום, גבאי השיב היום והודיע לציבור היבנאי החפץ לחגוג בפארקים – כי הגזירה בוטלה, והם חופשיים לנצל את פינות החמד הללו לשמחות ולימים טובים:

"בהמשך למכתבי מאמש על איסור קיום ימי הולדת ומפגשים בשטחים ציבוריים, מודה לראש העיר על התגובה והמענה.
במילים אחרות ועל-פי סעיף 3, אין כל בעיה לקיים מפגשים וימי הולדת בהתאם להנחיות, וכמובן לשמור על הניקיון.
חתימה טובה".

זהו. מה שנקרא: דברים שרואים שם לא רואים פה.

אז הנה הראינו אותם בכל-זאת.

בסיום נזכיר, כי חטא היוהרה מהווה אחת העבירות שבין אדם לחברו, שעליהם אין יום הכיפורים מכפר.

מערכת hello Yavne מאחלת שנה טובה – תיכתבו ותחתמו, גמר חתימה טובה לכל בני ישראל בכלל ותושבי יבנה בפרט.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית בשירותיו, לטובת שיפורים טכנולוגיים ושדרוגים טכניים ותוכניים [] עם עוקבינו הסליחה, נעדכן כמובן לקראת חידוש הפעילות

קרא עוד »

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »