fbpx

24/11/2021 21:34 יום רביעי

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

שנת הלימודים בפתח; מתקפה מאסיבית על שרת החינוך שאשא-ביטון בשל התנגדותה לחיסון גורף של התלמידים

פרסמה את מתווה פתיחת הלימודים שיהיה כמעט רגיל ללא מגבלה, והבהירה כי הלימודים ייפתחו כסדרם ללא קשר לצבע הרשות [] שרים בממשלה מתעלמים מנחישותה המקצועית, וטוענים: "2 מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא-ביטון פרסמה את מתווה פתיחת שנת הלימודים הקרובה בעוד חמישה שבועות, שיהיה כמעט רגיל ללא מגבלה, והבהירה כי הלימודים ייפתחו כסדרם ללא קשר לצבע הרשות – לצד ביצוע תהליכי דיגום וניטור לאיתור חולים במערכת החינוך.

השרה ציינה כי לחזרה של התלמידים לשגרת לימודים בבתי הספר ובגנים השפעה מכרעת על החוסן הנפשי האישי והחברתי שלהם ועל עיצוב אישיותם, ולכן אין ספק שמקומם בתוך מוסדות החינוך. "בשנה וחצי האחרונות שילמו הילדים מחיר יקר בשל הניתוק החברתי והבדידות וכן בשל אובדן ימי לימודים רבים. מוטלת עלינו חובה מוסרית וחינוכית, ליצור עבורם ודאות ויציבות", אמרה.

תכנית העבודה שהציג משרד החינוך כוללת:

• פתיחה של כל מוסדות החינוך ללמידה פיזית, ללא תלות בצבע הרשות.

• מדיניות בידוד מותאמת למערכת החינוך.

• עם המעבר של רשות לצבע כתום יתבצעו מהלכים בית-ספריים לצמצום מגעים. כמו-כן יתוגברו פעולות מניעה ואיתור, בהן בדיקות מהירות.

• סגירת מוסד חינוכי תיעשה רק בהינתן עלייה משמעותית בתחלואה בו, בהחלטה משותפת של מנהל המחוז ולשכת הבריאות.

• מסגרות הצהרונים יפעלו כבשגרה.

• פעילויות בלתי פורמליות יתקיימו בכל תנאי, אך ברשויות כתומות ואדומות רק בשטחים פתוחים.

• הסעות יופעלו כרגיל.

הוראות נוספות:

– תינתן גמישות למוסדות חינוך לשם צמצום מגעים. במוסדות חינוך, בהתאם לשלב הגיל, ינקוט מנהל בית הספר בצעדים לצמצום מגעים, בהתאם לשיקול דעתו, ובהם: מעבר לקבוצות לימוד קטנות, הפרדה בין השכבות במרחבי הפעילות השונים, שילוב למידה מרחוק.

– יתבצעו דיגום וניטור מקדימים.

– התכנית תתבסס על התעדוף הבא:

* התמקדות בערים אדומות; התמקדות בבתי-ספר יסודיים ובפרט בתלמידי כיתות ה'-ו'.

* בהתאם ליכולת יבוצעו דיגומים מדגמיים, תחילה בערים כתומות. הבדיקה תהיה וולונטרית, ומותנית באישור הורים. תתבצע הסברה חיובית שמשותפת למשרדי החינוך והבריאות.

* שימוש בשיטות דיגום שונות (איגום מטושים, בדיקות מהירות, בדיקות רוק). כדי להגדיל את היקף פטורי הבידוד של תלמידים וצווי חינוך יתבצע בחודשי אוגוסט-ספטמבר מבצע ארצי של בדיקות סרולוגיות.

• קהל יעד: כלל התלמידים וצוותי ההוראה שאינם פטורי בידוד, בדגש על תלמידי יסודי ובפרט תלמידי כיתות ה'-ו'.

• הבדיקות יסייעו באיתור תלמידים הנושאים נוגדנים לקורונה ללא גילוי תסמינים לכלל התלמידים.

• המבצע ייערך בשיתוף משרדי הבריאות, החינוך והשלטון המקומי.

תכנית אופטימית ומפורטת זו לא מניחה את דעתם של גורמים רבים במערכת הפוליטית ובמיוחד בקרב שרי קבינט השרים בממשלה, אשר פתחו במתקפה מאסיבית על שאשא-ביטון, ואמרו בשעה האחרונה כי היא "מכחישת קורונה".

השרים תקפו גם ראש הממשלה בנט – לטעמם משום שאינו מרסן את שרת החינוך הדבר "מעלה תהיות באשר ליכולת שלו לנהל את הממשלה".

עמית סגל פרסם לפני שעה קלה ב-N-12 כי מספר שרים אמרו על שאשא-ביטון כי: "2 מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה שהתאהבה בפוזיציית המטיף בשער ובכותרות שנלוות לה". השרים הוסיפו ואמרו: "לסרב לחסן בבתי הספר? היא השתגעה לחלוטין?".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית בשירותיו, לטובת שיפורים טכנולוגיים ושדרוגים טכניים ותוכניים [] עם עוקבינו הסליחה, נעדכן כמובן לקראת חידוש הפעילות

קרא עוד »

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »