fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

תושבי רחובות והסביבה מוזמנים לתיקון שבועות ושיח מרתק בהשראת מגילת רות

ומופע מוזיקלי משותף: 'שלושתנו' - עם חנן יובל, דורית ראובני ואורי הרפז | חברת מועצת עיריית רחובות, איטל בציר-אלשיך, יוזמת האירוע: "סיפור מגילת רות מציג מערכות יחסים וערכים חברתיים, שהיום יותר מתמיד חשוב שנאמץ שוב לקרבנו - חסד, סולידריות חברתית, קהילתיות, קבלת האחר והרצון להוסיף טוב לעולם. אנחנו מזמינים את הציבור לערב של אהבת ישראל ואחדות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

רות בשדה בועז | julius schnorr von carolsfeld

 

ביום חמישי השבוע, 13/5, בשעה 20:30 יתקיים ברחבת הדקלים 'חוויות-שווייץ המדע' אירוע תיקון שבועות, במעמד  חברת מועצת עיריית רחובות, איטל בציר-אלשיך. האירוע פתוח לקהל הרחב.

בתכנית הערב פאנל בהנחיית אפרת רוזנברג-שפירא – יו"ר ארגון 'קולך' בנושא גיור, חמלה ורעות – בהשראת מגילת רות. לצד הפאנל יתקיים המופע המוזיקלי 'שלושתנו' עם חנן יובל, דורית ראובני ואורי הרפז.

בפאנל ישתתפו הרב אילעאי עופרן – פסיכולוג ורב קבוצת יבנה, ראש מכינת 'רוח השדה' (ונכדו של פרופ' ישעיהו ליבוביץ), הרב מייקי גולדשטיין – קהילת 'עדת שלום עמנואל',  נשיא כנסת  הרבנים המסורתיים בישראל,  ואילנה פרידלנדר – מורה לגיור, ארגון 'נתיב'.

חברת המועצה בציר-אלשיך: "מגילת רות נמנית בעיניי עם המגילות היפות ביותר. היא מגוללת את סיפור רות הגיורת המגיעה בעקבות חותנתה היהודייה אל שדות בית-לחם, תהליך התאקלמותה והשתרשותה בחברה היהודית והפיכתה לאם המלכות הישראלית. הסיפור מציג מערכות יחסים וערכים חברתיים, שהיום יותר מתמיד חשוב שנאמץ שוב לקרבנו – כמו חסד, סולידריות חברתית, קהילתיות, קבלת האחר והרצון להוסיף טוב לעולם".

אלשיך הוסיפה: "דווקא בתקופה של שסע חברתי ושיסוי, עלינו, התושבים בכלל ונציגי ציבור בפרט – למצוא כל הזדמנות לחבר, לאחד ולשבת סביב שולחן אחד. מפגש לשיח רחב, פתוח ומשתף, עם מקום לקשת של דעות בין מגוון קהילות. שיח המהווה במה וביטוי שוויוני לנשים ולגברים, ולמגוון הזרמים והפרשנויות שמציעה היהדות. בהזדמנות זו אני מבקשת להודות על שיתוף הפעולה והסיוע למנכ"ל החברה העירונית – אייל פרנקל, מ"מ מנכ"ל  'חוויות' – גולן ביטון, אסנת לוי – מנהלת 'חוויות-שווייץ המדע', ופנינה שטאובר – רכזת קהילה, תרבות ואירועים ב'חוויות-שווייץ המדע' ".

אסנת לוי, מנהלת 'חוויות-שווייץ המדע': "חיכינו שנה וחצי לחזור ולחבק את הקהילה. אנחנו שמחים לחזור למסורת האירועים שלנו ברחבת הדקלים, בערב תרבותי, מרגש ומרתק. חברי  הפאנל יציגו התבוננות והעמקה בערכים החשובים כל-כך המתבטאים במגילת רות, כל אחד מנקודת מבטו. אנחנו מזמינים את הציבור לערב של אחדות ואהבת ישראל".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »