fbpx

בקרוב!! הכי מיוחד שתראו

מעשה בתות ובהלכות כשרות – מחלוקת בין הרבנות לקונדטוריית אתי'ס

הרבנות נטלה את תעודת הכשרות מ'אתי'ס' בשל מחלוקת בעניין נוהל שטיפת תותים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אהבתם? תנו לנו לייק ושתפו

בעלי קונדיטוריית 'אתי'ס' ביבנה הודיעו הבוקר בדף הפייסבוק של המגדנייה כי הרבנות הסירה מבית העסק את השגחתה ונטלה ממנה את תעודת הכשרות, בשל עימות בעניין: ניקוי והכנה למכירה של תותי שדה מזן איכותי, אשר נמכרים בקונדיטוריה טריים במיוחד, לאחר שהוקפאו מיד עם קטיפתם ונדרשים להפשרה טבעית טרם הוצאתם למכירה לצרכנים.

העימות בין בעלי הקונדיטוריה לבין הרבנות החל בראשית השבוע, לאחר שמפקח הכשרות האזורי דרש מבעלי העסק לרחוץ ולחטא את התותים במים רותחים ובסבון מיוחד. בעלי העסק התנגדו נחרצות להנחיה זו, והסבירו כי הליך רחצה שכזה יהרוס את הפרי המובחר, ויהפוך את מרקמו לספוגי ורקוב – כך שלא יהיה ראוי לשיווק ולמאכל אדם.

נציג הרבנות ביבנה ביקש לאשר לעסק להעביר את התותים תהליך רחצה דומה – אולם במים קרים, אשר לא יזיקו למרקמו של הפרי, לטריותו ולטעמו.

 

 

אלא שמפקח הכשרות סירב לאשר דרך הכנה זו ועמד על כך שהפרי יחוטא וינוקה במים רותחים, לפי הוראתו. משבעלי העסק הבהירו כי לא יסכימו בשום פנים ואופן לקיים את ההוראה אשר תהרוס את מלאי הפרי שביקשו לשווק, הבהיר להם המפקח כי ייטול מהם את תעודת הכשרות ואף יפעל להפצת פרסומים מצד הרבנות בדבר נטילת הפיקוח מ'אתי'ס'.

וכך אכן, אירע, והיום הודיעו בעלי העסק כי ניטלה מהם תעודת הכשרות בשל העימות והמחלוקת עם הרבנות.

בשיחה עם 'hello Yavne' ציינו בעלי 'אתי'ס' כי לקוחות רבים ונאמנים "הצביעו ברגליים", והמשיכו גם היום לרכוש את מוצרי האיכות של המגדנייה, ובכללם גם לקוחות מקרב הקהילה שומרת הכשרות: "מכירים אותנו, יודעים עד כמה אנחנו אחראיים ומקצועיים ובלתי מתפשרים בעניין האיכות. גם בעניין הכשרות אנו מקפידים – ואולם לא יכול להיות שגחמה של מפקח כשרות, שאיננה מחויבת בהלכה – ולראייה נציג הרבנות העובד מולנו כל העת היה תמים דעים עמנו שניתן לבצע את הניקוי במים קרים – תהרוס את פרנסתנו ותפגע באיכות המוצרים, עד להבאתם למצב שאינם ראויים לשיווק".
עוד הוסיף שי מבעלי אתי'ס כי חייבים לשטוף את התותים במים וסבון ולא במים רותחים כפי שדורש המשגיח ועל כך המחלוקת.

בהודעה ללקוחות בית העסק אשר פרסמו הבעלים, נכתב:
"לקוחות יקרים, כרגע אין לנו תעודת כשרות בשל חילוקי דעות עם הרבנות על השימוש בפרי התות בלבד! חוץ מזה שום דבר לא השתנה. כל חומרי הגלם שלנו כשרים ואנו ממשיכים לייצר על-פי כללי ההלכה!".
https://www.etis.org.il/

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו.
אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו.

שתפו עכשיו את הכתבה עם אחרים >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עניין אתכם, הגיבו והביעו דעתכם!

כתבות אחרונות >>

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית

אתר hello Yavne יצא להפסקה זמנית בשירותיו, לטובת שיפורים טכנולוגיים ושדרוגים טכניים ותוכניים [] עם עוקבינו הסליחה, נעדכן כמובן לקראת חידוש הפעילות

קרא עוד »

תגלית נדירה ליד יבנה: מפעל היין הגדול בעולם מהתקופה הביזנטית

המפעל נחשף בחפירות הצלה שמבצעת רשות העתיקות לפני המהלך להרחבת תחומה של העיר, והוא מתוארך לתקופה שלפני 1,500 שנה • בחפירה התגלו גם גיתות נדירות מלפני 2,300 שנה • הארכיאולוגים: "ייצרו כאן כ-2 מיליון ליטרים של יין לבן מדי שנה" | דאגה מפני פגיעה בממצאים הארכיאולוגיים שערכם לא יסולא בפז, בשל הליכי פיתוח להרחבת תחומה של יבנה ע"י בניית 12,500 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, בסמוך למיקום אתרי המורשת הארכיאולוגיים

קרא עוד »

לאחר עשרות שנות עוול משווע – פסיקה תקדימית: "מועסקים עם מוגבלות ב'מפעל מוגן' זכאים לזכויות כמו כל עובד"

המציאות עולה על כל דמיון רע ומסוייט: כאילו שזה לא היה אמור להיות עיקרון בסיסי אנושי – שכל בני האדם שווים – גם במקומות עבודה 'מוגנים' | רק עכשיו נזכר בית הדין הארצי לעבודה לקבוע לראשונה – אחרי עשרות שנים של אפלייה קשה ומייסרת – כי ב"מפעל מוגן" שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות "בשיקום" מתקיימים יחסי עובד-מעביד, והעובדים בו זכאים לזכויות סוציאליות רגילות | עם זאת, העוול, כנהוג במדינת ישראל, לא תוקן רטרואקטיבית: התובע שקיבל 13.5 שקלים לשעה במשך 12 שנים לא יהיה זכאי לשכר מינימום בדיעבד – משום שלפי ביה"ד יש צורך בשינוי חקיקה | מדינת חלם מרושעת

קרא עוד »

חוק הנכים מתרחב: בשורה לילדים הנכים

הסכמות מרחיקות לכת להרחבת חוק תקצוב הנכים – תוספת של 900 מיליון שקלים [] פרי חודשים ארוכים של דיונים בהשתתפות יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת – ח"כ אפרת רייטן-מרום, שרי האוצר והרווחה – ח״כ מאיר כהן ואביגדור ליברמן וצוותי משרדם, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי – מאיר שפיגלר וצוותו, יוזמי מאבק הנכים ומייסדי ארגון 'נכה לא חצי בן-אדם' – אלכס פרידמן וחנן טל, וארגוני נכים נוספים

קרא עוד »